Czym zajmuje się serwis komputerowy?

Autor: RAMOFFICE Kategoria: Aktualności Dodano: Wyświetlenia: 99

Serwis komputerowy zajmuje się głównie naprawą laptopów, instalowaniem oprogramowania oraz konfiguracją sprzętów i sieci komputerowych. Działalność naszego serwisu jest nieco bardziej rozbudowana – zajmujemy się także sprzedażą laptopów i komputerów używanych i poleasingowych. Oferujemy również akcesoria komputerowe.

Podstawowe zadania serwisu komputerowego

Głównym profilem działalności serwisów komputerowych jest naprawa sprzętów. Serwisanci sporządzają kosztorysy i określają przyczyny usterek komputerów oraz dobierają i wymieniają uszkodzone podzespoły. Naprawiane są nie tylko komputery, ale także urządzenia peryferyjne. Serwisanci formatują dyski oraz dobierają oprogramowanie do określonych zastosowań. Podejmują się także odzyskiwania utraconych plików oraz pomagają w tworzeniu kopii zapasowych, które chronią przed podobnymi zdarzeniami w przyszłości. Nasz serwis laptopów oferuje także usługi dla firm – konfigurujemy systemy komputerowe i zasoby sieciowe oraz dokonujemy okresowych przeglądów komputerów.

Nie tylko naprawa komputerów

Jak wspomniano wcześniej, niektóre serwisy komputerowe zajmują się także sprzedażą laptopów i akcesoriów komputerowych. Przykładowo, w naszym asortymencie dostępne są myszki, klawiatury, urządzenia audio, stacje dokujące oraz routery, zasilacze i torby na laptopy. W sprzedaży mamy laptopy i komputery poleasingowe, które wykorzystywane były na użytek służbowy, a po wygaśnięciu umowy finansowania trafiły do otwartej sprzedaży. Nasz serwis sprawdza urządzenia pod kątem technicznym i w razie konieczność dokonuje drobnych napraw. Przed przekazaniem sprzętu do sprzedaży dysk jest czyszczony. Wszystkie komputery formatujemy i wgrywamy aktualne oprogramowanie.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień
  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło